5 berków na rozgrzewkę

7 kwietnia, 2021

1. Ranny berek — dziecko, które zostało berkiem goni innych trzymając się za miejsce dotknięcia poprzedniego berka. Jest „ranny” w to miejsce. Ma wobec tego znacznie utrudnione zadanie, ponieważ pozostała mu tylko jedna ręka wolna.

2. Berek kucany — jeśli dziecko uciekające przed berkiem kucnie, nie może zostać złapane. Berek musi nauczyć się sprytnie wykorzystywać sytuacje i blefować.

3. Berek z przyjacielem — dotknięte przez berka dziecko woła do najbliższej osoby: ?Daj rękę”. Jeśli drugie dziecko to wykona, złapany zostaje uratowany. Berek biegnie za innymi. Gdy jednak wezwany przyjaciel zawiedzie, złapana przez berka osoba zostaje nowym berkiem, woła: „Jestem berkiem!” i goni pozostałych.

4. Żuraw — uciekający przed zbliżającym się berkiem może uniknąć schwytania, jeśli stanie na jednej nodze, a pod kolano ugiętej nogi wsunie rękę i złapie się za nos. Jest to poza żurawia, którego nie można łapać. Gdy dziecko nie zdąży przyjąć pozycji żurawia, wówczas zostaje dotknięte i staje się nowym berkiem.

5. Wąż — złapany przez berka trzyma go za rękę i razem starają się łapać inne dzieci. I tak do ostatniej osoby.

Leave a Comment

Your email address will not be published.